| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Voltage Detail | 12 V DC @ 2 A |
| Output Current | 2 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mount |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| NDAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE) |