| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Plug-in Card |
| Scanning Capability | 1D |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Light Source | Laser |
| Scan Rate | 100 scan/s |
| Depth of Field |
|
| Scan Pattern | Bi-directional |
| Scanning Distance | 45" |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | CFIO |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 3.3 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.8" |
| Width | 1.6" |
| Depth | 2" |
| Weight (Approximate) | 1.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
USB Cable separate |
| Compatibility |
|
| Platform Supported |
|
| Certifications & Standards |
EMI/RFI:
|
| Environmentally Friendly | No |
| Environmental Certification |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |