| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Plastic |
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 4.81" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
2 x 2.5" Drives(Standard & SSD) |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |