Labels (1.25 Inch x 1 Inch, TT, 1650 Labels/Roll, 8 Rolls/Case) for the CT/D500 Series
55S001030
Call for a full selection of thermal transfer and direct thermal bar code labels for your SATO printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 1 1/4" |
| Label Length | 1" |
| Number of Labels per Roll | 1650 |
| Core Diameter | 1 1/2" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Features | Perforated |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
SATO CT Series Printer |
labels-sato-sato-labels-datasheet.pdf 55S001030
sato-Labels-Specsheet-EN.pdf 55S001030