Labels (4 Inches Wide x 6 Inches Long, Thermal Transfer, 4 Rolls/Case)
54SX01016
Call for a full selection of thermal transfer and direct thermal bar code labels for your SATO printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 4" |
| Label Length | 6" |
| Number of Labels per Roll | 360 |
| Core Diameter | 1 1/2" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Features | Perforated |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
SATO CX Series Printer |
labels-sato-sato-labels-datasheet.pdf 54SX01016
sato-Labels-Specsheet-EN.pdf 54SX01016