Labels (3 Inch x 2 Inch, Direct Thermal, 300 Labels/Roll, 4 Rolls/Carton)
53S002006
Call for a full selection of thermal transfer and direct thermal bar code labels for your SATO printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 3" |
| Label Length | 2" |
| Number of Labels per Roll | 3000 |
| Core Diameter | 3" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color | Bright White |
| Material | Paper |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
Sato CL, CLe, M84 Series Printers |
labels-sato-sato-labels-datasheet.pdf 53S002006
sato-Labels-Specsheet-EN.pdf 53S002006