Labels (Direct Thermal, 2 Inch x 1 Inch, 8 Inch OD, 5800 Labels per Roll and 8 Rolls per Case)
53S002002
Call for a full selection of thermal transfer and direct thermal bar code labels for your SATO printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 2" |
| Label Length | 1" |
| Number of Labels per Roll | 5800 |
| Core Diameter | 3" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Features | Perforated |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Sato:
|