| Technical Information | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| Maximum Screen Size Supported | 75" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Pattern |
|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 53.74" |
| Width | 33.36" |
| Depth | 29.76" |
| Weight (Approximate) | 121.25 lb |