| Technical Information | |
|---|---|
| Display Type Supported | Interactive Display |
| Height Adjustable | Yes |
| Minimum Adjustable Stand Height | 47.76" |
| Maximum Adjustable Stand Height | 72.42" |
| Minimum Screen Size Supported | 42" |
| Maximum Screen Size Supported | 86" |
| Maximum Load Capacity | 280 lb |
| Finishing |
|
| Application/Usage |
|
| Mount Function | Pedestal (Bolt Down) |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor |
|
| Height | 72.42" |
| Width | 33.13" |
| Depth | 6.63" |
| Weight (Approximate) | 100 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Mini PC:
|
| Certifications & Standards | RoHS, TAA, VESA |
| Manufacturer Product Class | Stand Motorized |
| Assembly Required | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
| ADA Compliant | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |