| Technical Information | |
|---|---|
| Identification Method |
|
| Operating Range | 11.81" |
| Number of Doors | 1 |
| Application/Usage | Door |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 5.6" |
| Width | 3" |
| Depth | 0.6" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |