| Product Information | |
|---|---|
| Carrying Options |
|
| Adjustable Strap | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Nylon |
| Material Details |
Nylon - Shell |
| Durability | Shock Absorbing |
| Height | 12" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 1.8" |
| Weight (Approximate) | 14.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Tablet |
| Compatibility |
Panasonic - Toughpad FZ-G1 |
| Brand Compatibility | Panasonic |
| Tablet Model Compatibility | Toughpad FZ-G1 |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |