Newcastle Systems PP55 Stands
PP55
| Technical Information | |
|---|---|
| Total Number of Channels | 32 |
| Connectivity Technology | Wired |
| System Components | Hybrid Video Recorder |
| Storage | |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | 50 TB |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Remote Management | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Number of VGA In | 1 |
| Number of VGA Out | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.4" |
| Width | 19" |
| Depth | 23.4" |
| Weight (Approximate) | 62 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |