| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 4.6" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 2.7" |
| Weight (Approximate) | 5.01 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Apple Smartphones:
|
| Energy Star | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 18 Month |