| Technical Information | |
|---|---|
| Base Unit Connectivity Technology | Corded/Cordless |
| IP Phone Technology | VoIP |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Caller ID | Yes |
| Speakerphone | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| USB | Yes |
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Communication Protocols |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 3" |
| Width | 12.8" |
| Depth | 14.6" |
| Weight (Approximate) | 3.09 lb |