| Product Information | |
|---|---|
| Printed Design/Pattern/Texture | Crocodile Black |
| Case Features | Built-in Stand |
| Adjustable Strap | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Leather |
| Height | 10.3" |
| Width | 8" |
| Depth | 1" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Tablet |
| Compatibility |
Apple - iPad |
| Brand Compatibility | Apple |
| Tablet Model Compatibility | iPad |