BCI ZIL-00019 Tablets
ZIL-00019
Select model
Main Features
-
Operation System: Windows
-
Connection: Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| AI-powered | Yes |
| Processor | |
|---|---|
| Processor Type | Oryon |
| Processor Model | X1P-64-100 |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Processor Core | Deca-core (10 Core) |
| NPU Name | Hexagon |
| NPU Performance | 45 TOPS |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Qualcomm |
| Chipset Model | Snapdragon X Plus |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 GB |
| Memory Technology | LPDDR5X |
| Storage | |
|---|---|
| Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 13" |
| Display Screen Type | LCD |
| Display Screen Technology | PixelSense |
| Aspect Ratio | 3:2 |
| Screen Resolution | 2880 x 1920 |
| Color Gamut | sRGB |
| Brightness | 150 Nit |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Pixel Density (ppi) | 267 |
| Graphics Controller Model | Adreno |
| Graphics Memory Technology | LPDDR5X |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| WWAN Supported | No |
| Wireless Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Cellular Phone Capability | No |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11be |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.4 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 2 X USB-C® / USB4® ports |
| DisplayPort | Yes |
| Charging Interface | USB Type C |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Sensor Type |
|
| Front Camera | Yes |
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 10 Megapixel |
| Sound System | Dolby Atmos |
| Speaker Output Power | 2 W |
| Speaker Output Mode | Stereo |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Software | |
|---|---|
| Software Included |
|
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Maximum Video Battery Time | 14 Hours |
| Maximum Web Surfing Battery Time | 10 Hours |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 39 W |
| Power Source |
|
| USB Power Delivery Support | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Slate |
| Height | 0.4" |
| Width | 8.2" |
| Depth | 11.3" |
| Weight (Approximate) | 1.97 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Charger Included | Yes |
| Included Charger Power | 39 W |
| Features |
|
| Windows Hello Compatible | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |