Photo ID Cameras from Logitech.
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Effective Resolution | 3 Megapixel |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Widescreen | Yes |
| Lens | |
|---|---|
| Viewing Angle | 78° |
| Focus Modes | Auto-focus |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Microphone | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 2.0 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 13.5" |
| Width | 6.7" |
| Depth | 5.8" |
| Weight (Approximate) | 1.04 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| System Requirements |
Supported OS:
Hardware Requirements:
|
| Device Supported | Computer |
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |