Logitech 920-010165 Keyboards
920-010165
| Product Information | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 11" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Sand |
| Product Material | Plastic |
| Exterior Material | Woven Fabric |
| Durability |
|
| Height | 7.5" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 9.9" |
| Weight (Approximate) | 1.27 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Apple - iPad Pro (3rd Generation), A2377, A2459, A2301, A2460, iPad Pro (2nd Generation), A2228, A2068, A2230, A2231, iPad Pro, A1980, A2013, A1934, A1979, Pencil (2nd Generation), Pencil |
| Brand Compatibility |
|
| Tablet Model Compatibility |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |