Logitech 920-010119 Keyboards
920-010119
| Product Information | |
|---|---|
| Style | Folio |
| Maximum Screen Size Supported | 12.9" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Sand |
| Product Material |
|
| Durability |
|
| Height | 8.9" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 11.2" |
| Weight (Approximate) | 0.97 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Apple - iPad Pro (5th Generation, A2378, A2461, A2379, A2462), Pencil (2nd Generation), Pencil Logitech - Crayon |
| Brand Compatibility |
|
| Tablet Model Compatibility | iPad Pro (5th Generation) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |