Logitech 920-009599 Keyboards
920-009599
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Scissors |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 32.81 ft |
| Keyboard/Keypad Features | Slim |
| Localization | English |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Size Supported | AAA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Rose |
| Keyboard/Keypad Height | 4.88" |
| Keyboard/Keypad Width | 10.98" |
| Keyboard/Keypad Depth | 0.63" |
| Weight (Approximate) | 14.92 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported |
|
| Device Supported |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |