Logitech 920-009342 Keyboards
920-009342
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Mechanical |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Features | USB Extension Port |
| Hot Keys | Windows Key |
| Localization | English |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 2.0 |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Carbon |
| Keyboard/Keypad Height | 1.40" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.52" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.20" |
| Weight (Approximate) | 2.43 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility | Windows 7 |
| Platform Supported | PC |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |