Logitech 920-008149 Keyboards
920-008149
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 33 ft |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Keyboard/Keypad Features | On/Off Switch |
| Hot Keys |
|
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Size Supported | AAA |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Keyboard/Keypad Height | 0.30" |
| Keyboard/Keypad Width | 14.96" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.20" |
| Weight (Approximate) | 1.93 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported |
|
| Device Supported |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |