| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Hot Keys |
|
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization |
|
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.93" |
| Keyboard/Keypad Width | 13.95" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.51" |
| Weight (Approximate) | 13.76 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |