| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 20 V DC - 60 V DC |
| Output Voltage | 15.6 V DC |
| Maximum Output Current | 5.50 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 9.3" |
| Width | 3" |
| Depth | 1.2" |
| Weight (Approximate) | 1.56 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Panasonic Toughbook Notebook Series:
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |