| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Notebook |
| Outer Tip Size | 0.22" |
| Inner Tip Size | 98.4 mil |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 12 V DC - 32 V DC |
| Maximum Output Current | 4 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.2" |
| Width | 3" |
| Depth | 9.3" |
| Weight (Approximate) | 1.56 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Panasonic ToughBook Permanent Display Removable Computer (PDRC) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |