| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 16 V DC |
| Maximum Output Power | 64 W |
| Maximum Output Current | 4 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 1.3" |
| Weight (Approximate) | 12 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
COMPATIBILITY Fujitsu |
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |