| Technical Information | |
|---|---|
| Modular | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage |
|
| Output Voltage Detail |
|
| Output Current |
|
| Output Power | 250 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Enclosure |
| Height | 24" |
| Width | 20" |
| Depth | 4.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |