| Technical Information | |
|---|---|
| Efficiency | 87% |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage |
|
| Output Power | 400 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Enclosure |
| Height | 36" |
| Width | 30" |
| Depth | 4.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |