Lenovo 40CLTSCAM1 Computers
40CLTSCAM1
Select model
Main Features
-
Connection: USB
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Maximum Video Resolution | 3840 x 2160 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Field Of View (FOV) Angle | 125° |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Microphone | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 3.2 (Gen 1) Type C |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported | Windows 10 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Mounting Type | Bracket |
| Cable Length | 4.13" |
| Height | 1.4" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 2.4" |
| Weight (Approximate) | 8.64 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported | Video Conferencing System |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |