| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 1.88 TB |
| Drive Performance | |
|---|---|
| Endurance Type | Mixed Use |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Drive Interface | SATA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | 2.5" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 0.3" |
| Weight (Approximate) | 5.60 oz |