| Technical Information | |
|---|---|
| Memory Size | 64 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Memory Rank | Dual-rank |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| CAS Latency | CL22 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | DIMM |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Cisco - UCS C-Series C225 M6 Rack-Mount Server |