| Technical Information | |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Voltage | 1.10 V |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Memory Standard | DDR5-5600/PC5-44800 |
| Memory Rank | Dual-rank |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| CAS Latency | CL46 |
| Device Supported | Notebook |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Number of Pins | 262-pin |
| Form Factor | SoDIMM |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
ASUS - VivoBook Pro 16X OLED (K6604) / 16X 3D OLED (K6604) |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |