| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Features | Wrist Rest |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB Type A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1.42" |
| Keyboard/Keypad Width | 8.50" |
| Keyboard/Keypad Depth | 18.23" |
| Weight (Approximate) | 1.65 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported |
|
| Country of Origin | China |