| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported |
|
| Memory Card Reader | Yes |
| Memory Card Supported |
|
| Features | Plug & Play |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Screen Mode Supported |
|
| Supported Resolutions |
|
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB Type C |
| Total Number of USB Ports | 7 |
| USB Type-A | Yes |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Type-A Ports | 5 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Type-A Ports | 1 |
| Number of USB Type-A Ports | 6 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 x USB-C 3.2 Gen2 (5V/1.5A) |
| Number of USB Type-C Ports | 1 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| DisplayPort Version | 1.2 |
| Number of DisplayPort Outputs | 2 |
| Headphone/Microphone Combo Port | Yes |
| HDMI | Yes |
| HDMI Version | 2.0 |
| Number of HDMI Outputs | 2 |
| USB Power Delivery | 96W |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 170 W |
| Power Source Type | Power Adapter |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.45" |
| Width | 7.76" |
| Depth | 4.09" |
| Weight (Approximate) | 1.84 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Kensington Security Slot | Yes |
| Additional Information |
Certification & Compliance Maximum Resolution Supported
|
| System Requirements |
|
| Compatibility | All laptops with Thunderbolt 3 or USB-C ports |
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |