IOGEAR GUD3C02B Accessories
GUD3C02B
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported |
|
| Screen Mode Supported | 4K |
| Supported Resolutions | 3840 x 2160 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 3.1 Type C |
| Audio Line In | Yes |
| Audio Line Out | Yes |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | Upstream Port: Built-in USB 3.1 Type-C cable, Downstream Port: 1 x USB-C port (charging only) |
| Network (RJ-45) | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs | 1 |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| USB Power Delivery | 100W |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 100 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.50" |
| Depth | 11.02" |
| Length | 2.9" |
| Weight (Approximate) | 10.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| System Requirements |
System Requirements
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | Vietnam |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |