| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Pointing Device Wireless Operating Distance | 65.62 ft |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Detection | Laser |
| Pointing Device Features |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Pointing Device Host Interface | USB 2.0 |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Size Supported | AAA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 4.7" |
| Depth | 1.1" |
| Length | 1.5" |
| Weight (Approximate) | 1.60 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| System Requirements |
|
| Device Supported | Computer |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |