| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Number of Keys | 104 |
| Keyboard/Keypad Features | Plug and Play |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Built-in Devices | Card Reader |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 2.0 Type A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1.70" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.70" |
| Keyboard/Keypad Length | 17.60" |
| Weight (Approximate) | 2.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| System Requirements |
|
| Platform Supported |
|
| Device Supported |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |