| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 2 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Video Resolution | 3840 x 2160 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of USB Ports | 6 |
| Number of DisplayPorts | 3 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 2.9" |
| Width | 7.9" |
| Depth | 1.7" |
| Weight (Approximate) | 1.45 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |