| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 4 |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Video Resolution | 2560 x 1600 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| DVI | Yes |
| Number of USB Ports | 2 |
| Number of DVI Ports | 10 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 5.3 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.8" |
| Width | 17" |
| Depth | 6.1" |
| Weight (Approximate) | 5.80 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |