Intel CM8068403362607 Accessories
CM8068403362607
| Technical Information | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Clock Speed | 3 GHz |
| Overclocking Speed | 4.10 GHz |
| Direct Media Interface | 8 GT/s |
| L2 Cache | 1.50 MB |
| L3 Cache | 9 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Socket | Socket H4 LGA-1151 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 630 |
| Number of Monitors Supported | 3 |
| Power Description | |
|---|---|
| Thermal Design Power | 65 W |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Thermal Specification | 212°F (100°C) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.5" |