Intel CM8066002023907 Accessories
CM8066002023907
| Technical Information | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Octadeca-core (18 Core) |
| Clock Speed | 2.30 GHz |
| Overclocking Speed | 3.60 GHz |
| QuickPath Interconnect | 9.60 GT/s |
| L2 Cache | 4.50 MB |
| L3 Cache | 45 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Socket | Socket LGA 2011-v3 |
| Power Description | |
|---|---|
| Thermal Design Power | 145 W |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Thermal Specification | 174.2°F (79°C) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Width | 2.1" |
| Depth | 2" |