Intel BX80684I79700 Accessories
BX80684I79700
| Technical Information | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Clock Speed | 3 GHz |
| Overclocking Speed | 4.70 GHz |
| Direct Media Interface | 8 GT/s |
| L3 Cache | 12 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Threads | 8 |
| Processor Socket | Socket H4 LGA-1151 |
| Processor Generation | 9th Gen |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 630 |
| Number of Monitors Supported | 3 |
| Power Description | |
|---|---|
| Thermal Design Power | 65 W |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Thermal Specification | 212°F (100°C) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|