Intel BX80677I77700 Accessories
BX80677I77700
| Technical Information | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Clock Speed | 3.60 GHz |
| Overclocking Speed | 4.20 GHz |
| L2 Cache | 1 MB |
| L3 Cache | 8 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Socket | Socket H4 LGA-1151 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Model | HD Graphics 630 |
| Power Description | |
|---|---|
| Thermal Design Power | 65 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.5" |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |