Hyundai Technology HT32CGMBK01 Accessories
HT32CGMBK01
| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size Class | 32" |
| Viewable Screen Size | 31.5" |
| Screen Mode | Full HD |
| Panel Technology | Vertical Alignment (VA) |
| Response Time | 1 ms |
| Response Time Details | 1 ms MPRT |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Backlight Technology | LED |
| Features | Cable Lock Slot |
| Stand Adjustments |
|
| Curved Screen | Yes |
| Curvature | 1500R |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Refresh Rate | 165 Hz |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Native Contrast Ratio | 3,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Color Gamut | 90% DCI-P3 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| Power Description | |
|---|---|
| Operating Power Consumption | 48 W |
| Standby Power Consumption | 500 mW |
| Off-Mode Power Consumption | 300 mW |
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| Color Family | Black |