Hyundai Technology HT14CCIC44EGP Accessories
HT14CCIC44EGP
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Celeron |
| Processor Model | N4020 |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Memory | |
|---|---|
| Total Installed System Memory | 4 GB |
| System Memory Technology | LPDDR4 |
| Storage | |
|---|---|
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 14.1" |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Screen Mode | HD |
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 600 |
| Graphics Memory Technology | LPDDR4 |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11b/g/n/ac |
| Bluetooth | Yes |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Front Camera/Webcam Resolution | 2 Megapixel |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Mini HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard Localization | English |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Height | 0.80" |
| Width | 13" |
| Depth | 10.7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |