5412R 92GT PoE+/4SFP+ (No PSU) v3 zl2 Switch
JL001A
Select model
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Network Ports | 92 |
| Modular | Yes |
| Port/Expansion Slot Details |
|
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported |
|
| Ethernet Technology |
|
| Network Technology |
|
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 12.0 |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Number of SFP+ Slots | 4 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Layer Supported | 3 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | PoE+ |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 7U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 17.8" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 12.1" |
| Weight (Approximate) | 45.19 lb |