| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Power | 650 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Plug-in Module |
| Height | 1.6" |
| Width | 2" |
| Depth | 12.6" |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HPE Aruba 8325 Series Switches:
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |