| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Type | AC |
| Output Power | 1400 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Internal |
| Height | 17.2" |
| Width | 16.5" |
| Depth | 27.9" |
| Weight (Approximate) | 17 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP A7500 Switch |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |