| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Power | 700 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.1" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 6.3" |
| Weight (Approximate) | 5.38 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP 5400R zl2 Switch Series:
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |