| Technical Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Network Management |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Ports | 2 |
| Connector Type | USB |
| Interfaces/Ports Details |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.4" |
| Width | 8.1" |
| Depth | 10.3" |
| Weight (Approximate) | 1.05 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | HP 5400R Series Switches |
5400r.pdf J9827A